facebook
youtube
google+
Atlas Fachowca

Atlas

  • polska

Aspekty ekonomiczne


Koncepcja zrównoważonego rozwoju realizowana jest na różnych płaszczyznach – praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu, ale szczególnie dużo do zrobienia jest w sektorze budowlanym. Na potrzeby budownictwa zużywane jest bowiem około 40 % ogólnego zużycia energii, uwzględniając energię potrzebną na etapie budowy i eksploatacji budynków. Około 80 % tej energii zużywana jest tylko na ogrzewanie pomieszczeń.

W Polsce nakłady finansowe i koszty związane z utrzymaniem i eksploatacją budynków są wyższe niż w większości krajów europejskich znajdujących się w porównywalnych warunkach klimatycznych. Najbardziej istotną przyczyną tej sytuacji są nadmierne straty ciepła przez poszczególne przegrody budynków. Dlatego firma ATLAS szczególny nacisk kładzie na dostarczanie rozwiązań technologicznych, które umożliwiają oszczędzanie energii w budynkach. W ofercie firmy znajdują się kompletne systemy ociepleń ścian zewnętrznych, umożliwiające ocieplenia budynków przy użyciu płyt styropianowych, płyt z XPS oraz płyt z wełny mineralnej oraz system ociepleń stropów. ATLAS to także największy producent systemów izolacji cieplnej w Polsce. Od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku firma oferuje kilka wzajemnie uzupełniających się systemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Przy użyciu wszystkich systemów ociepleń ATLAS, w Polsce ocieplono ponad 4 miliony metrów kwadratowych ścian (dana do roku 2012).

Kolejnym aspektem zaangażowania firmy ATLAS w realizację zasad zrównoważonego rozwoju jest wysoka jakość i trwałość produkowanych materiałów budowlanych. Koszty użytkowania i eksploatacji budynków w znacznym stopniu uzależnione są od konieczności przeprowadzania niezbędnych remontów i prac naprawczych. Stosowanie materiałów ATLAS, chrakteryzujących się wysoką trwałość pozwala na ograniczenie tych kosztów, jednocześnie przyczyniając się do minimalizacji powstających w budownictwie opadów.

Materiały produkowane przez firmę ATLAS mogą być uwzględnione przy wielokryterialnej ocenie budynków, realizowanej za pośrednictwem komercyjnych systemów oceny, takich jak m.in. BREEAM, LEED czy  DGNB. Ocena i certyfikacja budynków jest podejmowana w celu optymalizacji przyjmowanych rozwiązań technicznych, użytkowych i ekonomicznych dla całego obiektu, zarówno dla poszczególnych elementów jak i wyposażenia czy nawet lokalizacji. Celem tych działań jest zmniejszenie energochłonności i osiągnięcie relatywnie niskich kosztów eksploatacji.


Atlas

ATLAS Sp. z o.o
ul. Kilińskiego 2
91-421 Łódź

telefon: +48 42 631 88 00
faks: +48 42 631 88 88
atlas@atlas.com.pl
infolinia: 800 168 083 - czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00