Helpline

Sport

 

Kamil Stoch

Skispringer, zweimaliger Olympiameister aus dem Jahr 2014, Weltmeister 2013 und Mannschafts-Bronzemedaillengewinner der Weltmeisterschaften im Jahr 2013und 2015. Seine persönliche Bestleistung beträgt 238 m auf der Sprungschanze Planica.

Kamil Stoch ist nicht nur für seine langen Sprünge, sondern auch für seine perfekte Technik bekannt. Er erhält oft die besten Noten von den Jurymitgliedern für seinen schönen Skisprungstil sowie für seine perfekte Landungstechnik.

Er gehört zum Sportklub KS Evenement Zakopane seit dem 8. Lebensjahr; In der Mannschaft ist er seit 2001.
Seit Januar 2015 springt er unter dem Patronat von ATLAS.

nach oben

 Bartłomiej Mróz

Bartłomiej Mróz – para-badmintonista, od urodzenia niemający prawego przedramienia. Karierę sportową rozpoczął w wieku 11 lat. Podczas Mistrzostw Świata w Indonezji w 2015 roku zajął drugie miejsce w grze pojedynczej oraz drugie w grze podwójnej. Na swoim koncie ma także 11 medali na 12 możliwych w turniejach, w których brał udział.  W 2015 r. obronił tytuł wicemistrza świata w singu i deblu.
Jego hobby to bieganie, piłka nożna, street workout. Największym  marzeniem jest start w Igrzyskach Olimpijskich. Chciałby zostać trenerem badmintona i rozwijać się na płaszczyźnie sportowej, „TYLE SZANS, ILE ODWAGI”.  Za swój największy życiowy sukces uważa zdobycie tytułów:

 • Wicemistrz Europy 2012 w singlu
 • Mistrz Turcji w deblu i Wicemistrz Turcji w singlu 2013
 • Mistrz Hiszpanii w singlu i deblu 2013
 • Wicemistrz Świata w singlu i deblu 2013
 • Mistrz Europy  w deblu i Wicemistrz Europy w singlu 2014

 

Obecnie skupia się na udziale w Igrzyskach Para-Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jest znanym propagatorem badmintona – prowadzi pokazowe treningi dla nauczycieli WF-u oraz lekcje dla dzieci.

 • Data i miejsce urodzenia:  09.08.1994 Kędzierzyn-Koźle
 • Wzrost: 175 cm
 • Waga: 64 kg

nach oben

  Aleksandra Urbańczyk

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – utalentowana łódzka pływaczka. Rozpoczęła karierę w wieku 7 lat, a swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski zdobyła w wieku 15 lat. Jako 17-latka, podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Wiedniu, zdobyła dwa medale – złoty i srebrny. W 2015 roku sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu światowym w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Europy. W tym samym roku pobiła trzy rekordy Polski seniorów. W 2016 roku spełniła swoje sportowe marzenie i wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jej hobby to fotografia, kino, podróże. Zapytana o Największe marzenie – odpowiada: „Aby moi najbliżsi jak najdłużej cieszyli się życiem w pełnym zdrowiu. A ja razem z nimi.”
Jej zdaniem największy życiowy sukces to wspaniali przyjaciele, zawsze wspierająca rodzina i cudowny mąż.

 • Data i miejsce urodzenia: 13.11.1987 Łódź
 • Wzrost: 172 cm
 • Waga: 64 kg

 

nach oben