Infolinia

ATLAS

Przedsiębiorstwo założone w 1991 roku, które jest największym i dominującym podmiotem w Grupie ATLAS. W obecnej formie prawnej funkcjonuje od 2006 roku. Centrala mieści się w Łodzi, zaś zakłady produkcyjne należące bezpośrednio do spółki, zlokalizowane są w Dąbrowie Górniczej i w Suwałkach (w obu wypadkach na terenie specjalnych stref ekonomicznych) oraz w Piotrkowie Trybunalskim i Bydgoszczy.

Ofertę firmy stanowią nowoczesne produkty chemii budowlanej oparte na innowacyjnych recepturach, stworzone na potrzeby budownictwa jedno- i wielorodzinnego, inwestycji publicznych i przemysłowych. Wyroby firmy mają szerokie zastosowanie: do zadań budowlanych, remontowych, a także do specjalnych zadań przy renowacji zabytków. Wśród kilkuset produktów firmy, w tym również złożonych systemów technologicznych, są kleje do płytek, fugi, hydroizolacje, posadzki i podkłady podłogowe, grunty, zaprawy murarskie i tynkarskie, gładzie i szpachle gipsowe oraz systemy ociepleń. Asortyment uzupełniają specjalistyczne wyroby dekoracyjne, a także preparaty gruntujące i czyszczące.

Grupa produktów:

  • materiały do układania okładzin ceramicznych i kamiennych
  • materiały gruntujące, czyszczące i zabezpieczające
  • dodatki do zapraw
  • posadzki i podkłady samopoziomujące
  • gotowe zaprawy budowlane
  • materiały izolacyjne i uszczelniające
  • tynki szlachetne i bezspoinowe systemy ociepleń
  • farby
  • produkty gipsowe

 

Kluczowe daty w historii Grupy ATLAS:

 

2017

W XIII edycji rankingu Budowlana Marka Roku ATLAS uhonorowany został Złotą Budowlaną      Marką Roku 2017  w kategorii ogólnej oraz Złotą Budowlaną Marką Roku 2017 w kategorii Marka Przyjazna Fachowcom.

2016

 

ATLAS kończy 25 lat.

ATLAS, jako pierwszy producent chemii budowlanej, w Polsce wprowadza nowe, innowacyjne opakowania foliowe produktów sypkich.

2014

Trzeci z rzędu tytuł Lidera Filantropii, przyznany ATLAS-owi przez Forum Darczyńców w Polsce.

2013

ATLAS zostaje większościowym udziałowcem firmy Fox – polskiego producenta i dystrybutora farb, tynków oraz narzędzi do dekoracyjnego wykańczania wnętrz.

2012

ATLAS przystępuje do „Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu” Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

2011

Rozszerzenie Grupy ATLAS o firmę Chemiks – producenta posadzek z żywic chemoutwardzalnych oraz systemów do powierzchniowego zabezpieczania obiektów budowlanych.

2010

ATLAS kupuje większościowe udziały w rumuńskiej firmie Cesal-Romcolor (producent chemii budowlanej) oraz w gdańskiej spółce Izolmat. (producent bitumicznych materiałów rolowych).

2009

Do Grupy ATLAS dołącza białoruska spółka Taifun. Powstaje spółka ATLAS Baltic – przedstawicielstwo handlowe ATLASa na Łotwie. 

2008

Powstaje kompleksowy program współpracy z fachowcami oparty o własne wydawnictwo branżowe, portal społecznościowy, program lojalnościowy oraz szeroki zakres szkoleń i certyfikacji.

2007

Zarządowa zmiana warty – właściciele przechodzą do Rady Nadzorczej, powołując nowy, menedżerski zarząd.

2006

Do Grupy ATLAS dołącza Izohan – producent materiałów chemii budowlanej opartej o surowce bitumiczne.

2005

ATLAS zdobywa tytuły Superbrands Polska i Budowlana Marka Roku. Odtąd firma zdobywa te laury w każdym roku, potwierdzając swoją pozycję najsilniejszej marki budowlanej w Polsce.

2003

Inauguracja działalności ATLAS-a Sztuki – jednej z najbardziej cenionych prywatnych galerii sztuki współczesnej w Polsce.

2002

Uhonorowanie ATLASa Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP.

Do zarządu dołącza dotychczasowy dyrektor finansowy firmy – Barbara Bik (zmarła w roku 2005).

2001

Otwarcie fabryki ATLASa w Zgierzu.

2000

Do Grupy ATLAS dołącza Dolina Nidy – zakłady przemysłu gipsowego.

1998

Uruchomienie zakładów produkcyjnych w Dąbrowie Górniczej i Suwałkach.

 Rozpoczęcie produkcji wyrobów marki Gipsar.

 

ATLAS kupuje kopalnię gipsu i anhydrytu „Nowy Ląd” oraz kopalnię piasku kwarcowego Grudzeń Las.

1996

ATLAS uruchamia produkcję w fabryce w Bydgoszczy.

Powołanie do życia Fundacji Dobroczynności ATLAS.

1994

ATLAS otwiera pierwszą własną fabrykę w Piotrkowie Trybunalskim.

1993

Przyznanie firmie prestiżowej nagrody „Teraz Polska”.

1992

Do trzyosobowego zarządu przystępują gdańszczanie: Mariusz Jurkowski i Roman Rojek.

1991

Łodzianie: Stanisław Ciupiński, Grzegorz Grzelak i Andrzej Walczak najpierw w garażu w pożyczonej betoniarce, a potem w halach w Łodzi przy ul. Św. Teresy, rozpoczynają produkcję polskiego kleju do glazury, którego recepturę opracowano we współpracy z prof. Piotrem Klemmem z Politechniki Łódzkiej. 15 lutego następuje oficjalne zarejestrowanie spółki.

 

Więcej o Atlas >