piksel
Infolinia

Aktualności

05/04/2019
/

ATLAS kibicuje młodym pływakom

W miniony weekend w kompleksie pływackim ZATOKA SPORTU Łódź odbyły się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia była popularyzacja sportu pływackiego, a także propagowanie pływania, jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych. Partnerem OTYLIA SWIM CUP 2019, imprezy zorganizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak, była firma ATLAS, która dla najlepszych młodych pływaków ufundowała atrakcyjne nagrody.

Celem wydarzenia, poza popularyzacją pływania wśród dzieci i młodzieży, było zapoznanie i oswojenie ich z atmosferą, jaka panuje podczas dużych wydarzeń sportowych oraz możliwość spotkania polskiej, złotej Mistrzyni Olimpijskiej i trzykrotnej rekordzistki świata – Otylii Jędrzejczak.

Zawody pływackie zostały rozegrane na 50m pływalni wyposażonej w 10 torów pływackich. Impreza dedykowana była zawodnikom zgłoszonym przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Udział w niej wzięli pasjonaci pływania z roczników 2006 – 2011 i młodsi.

Udział w dużym wydarzeniu sportowym, możliwość rywalizacji z rówieśnikami i możliwość spotkania sportowego idola była dla wielu uczestników ogromnym przeżyciem. Dzięki firmie ATLAS, która przekazała atrakcyjne, również związane ze sportem upominki, zyskała dodatkowego profesjonalnego wsparcia.