Infolinia

O firmie

Firma ATLAS to obecnie największy producent wyrobów chemii budowlanej w Polsce, będący niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Oferta firmy obejmuje kompleksowy asortyment wyrobów budowlanych pozwalający na budowę lub remont budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i zastosowaniu swoich wyrobów, ATLAS może dziś zaoferować materiały budowlane zapewniające najwyższą jakość, trwałość i bezpieczeństwo. W ofercie firmy są zarówno wyroby przeznaczone dla amatorów drobnych remontów, jak i dla profesjonalistów szukających rozwiązania trudnych problemów budowlanych.

 

Innowacyjność

Firma ATLAS powstała w 1991 roku dzięki pasji trzech łódzkich inżynierów, którzy postanowili zmienić oblicze polskiego rynku budowlanego, oferując na nim, wówczas trudnodostępne, produkty wykorzystujące nowoczesne rozwiązania techniczne. Podobnie jak w pierwszych latach działalności, tak i dziś misją firmy jest szerzenie na rynku innowacyjnych rozwiązań z dziedziny branży budowlanej, które ułatwiają pracę wykonawcom i pozwalają na poprawę komfortu użytkowników budynków. Rozwój produktów, podobnie jak technologii ich produkcji, od zawsze był filarem działalności firmy ATLAS, dlatego w jej strukturze ważne miejsce zajmują laboratoria badawczo-rozwojowe wyposażone w nowoczesne urządzenia pomiarowe i badawcze. Eksperci w dziedzinie chemii, inżynierii chemicznej i budownictwa pracują w nich nad projektowaniem nowych, pionierskich wyrobów.

 

Partnerstwo

Nieodłącznym aspektem działalności firmy ATLAS jest komunikacja i wspieranie wykonawców w rozwiązywaniu problemów pojawiających się podczas procesu budowlanego. Stąd ATLAS, jako marka przyjazna fachowcom, od wielu lat dokłada wszelkich starań, by umożliwić im podnoszenie kwalifikacji budowlanych. W tym celu organizuje liczne szkolenia prowadzone przez wyjątkową kadrę trenerską posiadająca wieloletnią praktykę budowlaną, co łącznie z faktem, że ATLAS skupia ponad 100 000 wykonawców, pozwala na skuteczny dialog, umacnianie relacji i wymianę doświadczeń branżowych. Wspieranie przez ATLAS rozwoju kompetencji polskich wykonawców m.in. poprzez oferowanie szkoleń, profesjonalne wsparcie techniczne, wydawanie bezpłatnego magazynu „ATLAS Fachowca” oraz publikacje w czasopismach branżowych, to jeden z elementów prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny społecznie.

 

Troska

Jako producent wyrobów chemii budowlanej ATLAS działa ze szczególnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Możliwe oddziaływanie wyrobów na środowisko naturalne jest oceniane i minimalizowane już na etapie ich projektowania. Dostawcy surowców wybierani są w sposób świadomy i odpowiedzialny. Daje to gwarancję jakości i bezpieczeństwa gotowych wyrobów. Ocenę wpływu poszczególnych wyrobów na środowisko ATLAS przedstawia m.in. w postaci Deklaracji środowiskowych III typu, dostarczających projektantom, wykonawcom i inwestorom niezbędnych do tego informacji, co pozwala na zrównoważone projektowanie i budowanie.

 

Pasja właścicieli, wspierana przez zaangażowanie ludzi tworzących firmę, dbałość o jakość oferowanych wyrobów, nieustanne wsparcie fachowców, a przy tym prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny sprawiły, że ATLAS należy dziś do najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Jest bez wątpienia synonimem jakości, trwałości i profesjonalizmu, co zostało poparte wyjątkową znajomością rodzimego rynku budowlanego, który inspiruje nowymi trendami w zakresie innowacyjnych produktów chemii budowlanej.