Infolinia

O firmie

 

 

 

 

 

 

Marka ATLAS 

Firma ATLAS to obecnie największy producent wyrobów chemii budowlanej w Polsce, będący niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Oferta firmy obejmuje kompleksowy asortyment wyrobów budowlanych pozwalający na budowę lub remont budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i zastosowaniu swoich wyrobów, ATLAS może dziś zaoferować materiały budowlane zapewniające najwyższą jakość, trwałość i bezpieczeństwo. W ofercie firmy są zarówno wyroby przeznaczone dla amatorów drobnych remontów, jak i dla profesjonalistów szukających rozwiązania trudnych problemów budowlanych.

do góry

Wartości

ATLAS jako marka przyjazna fachowcom, od wielu lat dokłada wszelkich starań by umożliwić polskim fachowcom podnoszenie kwalifikacji budowlanych oraz dostarczyć im niezbędnych narzędzi. Liczne szkolenia, unikalna kadra trenerska posiadająca wieloletnią praktykę budowlaną i fakt, że ATLAS skupia ponad 100 000 wykonawców pozwalają na skuteczny dialog, umacnianie relacji i wymianę doświadczeń branżowych. Szeroka współpraca z fachowcami umożliwia także opracowywanie produktów w pełni dostosowanych do oczekiwań użytkowników.

ATLAS bierze ponadto odpowiedzialność za otaczającą nas rzeczywistość. Powołana w 1996 r. Fundacja Dobroczynności ATLAS niesie pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i ekonomicznej. Inicjatywy społeczne wyrażane są również poprzez aktywny sponsoring polskich sportowców – skoczka narciarskiego Kamila Stocha, pływaczki Aleksandry Urbańczyk oraz parabadmintonisty Bartłomieja Mroza. Dodatkową wartością jest także wieloletni mecenat sportowy realizowany przez sponsoring tytularny łódzkiej hali sportowo-widowiskowej – ATLAS Areny.

do góry

Innowacyjność

Podążanie za trendami technologicznymi i wykorzystanie ich w produkcji chemii budowlanej jest jednym z filarów działalności firmy ATLAS. W strukturze wszystkich podmiotów Grupy ATLAS ważne miejsce zajmują laboratoria i centra kompetencyjne prowadzące prace badawczo-rozwojowe. Wyposażeni w nowoczesne urządzenia pomiarowe i badawcze eksperci i fachowcy w dziedzinie chemii, inżynierii chemicznej i budownictwa zajmują się projektowaniem nowych, pionierskich wyrobów. Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona jest zarówno na poziomie głównego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy ATLAS mieszczącego się w centrali firmy, jak i specjalistycznych laboratoriów ulokowanych w poszczególnych spółkach należących do Grupy.

Innowacyjność obejmuje nie tylko receptury oferowanych produktów i rozwiązań systemowych, ale przenoszona jest również na inne aspekty działalności przedsiębiorstwa. ATLAS jest bowiem pierwszym polskim producentem chemii budowlanej, który w 2016 r. wprowadził dla swoich produktów szczelne i trwałe opakowania z folii polietylenowej LDPE. Rozwiązanie to, poza zaletami użytkowymi, jest także wyjątkowo przyjazne dla środowiska, gdyż opakowania podlegają recyklingowi. Dzięki szczegółowej kontroli laboratoryjnej wszystkie produkty ATLAS są bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Grupa ATLAS, dysponując bogatym zapleczem surowcowym, poprzez rekultywację, dba również o zachowanie równowagi ekosystemu. Dążąc do normalizacji przekazywanych informacji pomiędzy producentami, projektantami, wykonawcami i inwestorami, a także dbając o zrównoważony rozwój i troskę o aspekty środowiskowe, ATLAS opracował szczegółowe deklaracje środowiskowe na dla wybranych wyrobów budowlanych. Deklaracje środowiskowe III typu (EPD – Environmental Product Declaration) to narzędzie określające potencjalny wpływ poszczególnych wyrobów na środowisko w całym okresie życia wyrobu, które pozwala na ocenę wpływu całego budynku i umożliwia jego zrównoważone projektowanie i budowanie zakończone certyfikacją w jednym z komercyjnych systemów certyfikacji m.in. BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) oraz LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Prowadzenie takich aktywności świadczy o tym, iż ATLAS dokłada wszelkich starań, aby w świadomy sposób ograniczać wpływ wyrobów budowlanych na środowisko.

Ważnym aspektem działalności firmy ATLAS jest także dbanie o wysoką jakość wyrobów chemii budowlanej i zgodność ich parametrów technicznych z wymaganiami obowiązującymi na rynku polskim i europejskim. Przykładem na to może być fakt, iż ATLAS już w 2006 roku, jako pierwszy producent w kraju, uzyskał Europejską Aprobatę Techniczną (ETA) na złożony system izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi, potwierdzającą wysoką jakość wyrobów i ich zdatność do stosowania podczas ocieplania nowych i istniejących budynków.

Wprowadzając innowacyjne rozwiązania ATLAS stara się nie tylko zwiększać własną przewagę konkurencyjną i budować siłę marki, ale także kreować trendy będące wzorem dobrych praktyk dla wszystkich zainteresowanych grup odbiorców. Wszystkie prowadzone w zakresie jakości, dbałości o ekologię i środowisko naturalne, oraz bezpieczeństwa i higieny pracy działania podkreśla wdrożony i wielokrotnie nagradzany Złotym Godłem Quality International, Zintegrowany System Zarządzania.

do góry

Osiągnięcia

ATLAS to bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych marek na polskim rynku. Niemal od początku swego istnienia jest regularnie nagradzana – między innymi za nieoceniony wkład w polską gospodarkę, aktywność marketingową oraz działalność społeczną. Firma od lat jest laureatem wielu wyróżnień, takich jak np. Superbrands (zobacz więcej nagród). ATLAS może się poszczycić również laurami zdobytymi na podstawie niezależnych badań rynkowych, które mają wyjątkową wartość. Jednym z nich jest tytuł Marka Najbardziej Przyjazna Fachowcom czy Budowlana Mhttp://www.atlas.com.pl/atlas-pl/nagrody-wyroznienia-certyfikaty/arka Roku, które potwierdzają bliską współpracę partnerską i zaufanie ze strony fachowców. Na szczególną uwagę zasługują też wielokrotnie zdobywane godła i certyfikaty Quality International – przyznawane nie tylko za wysoką jakość produktów, ale również za sposób zarządzania biznesem oraz budowanie wizerunku marki. Jest ponadto nagradzany za osiągnięcia niezwiązane ściśle z przedmiotem działania firmy. Można tu wskazać choćby takie wyróżnienia jak Lider Informatyki w kategorii Przemysł czy Lider Transformacji Cyfrowej. Wśród najbardziej prestiżowych nagród i wyróżnień wymienić należy również Nagrodę Prezydenta RP oraz godło promocyjne „Teraz Polska

do góry

Strategia

Przyjęta przez ATLAS strategia biznesowa nierozerwalnie związana jest z misją społeczną. Wyznacza długofalowe działania powiązane z jednoczesnym śledzeniem trendów i bieżącymi potrzebami rynku. ATLAS, wprowadzając innowacyjne produkty, stymuluje rynek i narzuca kierunki, ściśle jednak patrząc na światowe trendy branżowe.

Misja biznesowa, wyraźna w strategii ATLASA, to przede wszystkim troska o najwyższą jakość produktów i kompleksowość oferty spełniającej oczekiwania zarówno wykonawców, jak i inwestorów.  Środkiem do jej realizacji jest przede wszystkim stały, bardzo zaawansowany dialog z rynkiem i jeszcze mocniejsze zacieśnianie współpracy. Narzędziami wspomagającymi umacnianie pozycji lidera rynku są głównie portal i magazyn ATLAS fachowca oraz dedykowane programy lojalnościowe.

Misja społeczna to przede wszystkim działania z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility), troska o środowisko naturalne będące dla ATLAS źródłem cennych surowców oraz budowanie właściwych relacji z pracownikami.

 

do góry