Infolinia

Edukacja od podstaw

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma ATLAS już od wielu lat wspiera i aktywnie prowadzi działania edukacyjne oraz szkoleniowe. Są one kierowane przede wszystkim do wykonawców, projektantów i architektów oraz sprzedawców. Równie ważne są dla nas osoby młode – uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z branżą budowlaną.

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi już od dawna cieszy się zainteresowaniem środowisk związanych zarówno z edukacją, jak i ze światem biznesu. Nie inaczej było w przypadku ATLASA, który w 2015 roku nawiązał kooperację z placówkami szkolnymi o profilu budowlanym. Naszym celem było m.in. stworzenie programu edukacyjnego dostosowanego do standardów branżowych – w kontekście wiedzy i umiejętności związanych z używaniem produktów chemii budowlanej oraz najnowszych technologii.

Monika Wołkanin - Łódzkie Łabędzi 2016

Monika Wołkanin, starszy specjalista ds.szkoleń, z nagrodą specjalną dla ATLASA podczas V edycji konkursu „Łódzkie Łabędzie”.

W ciągu ostatnich sześciu lat objęliśmy patronatem 31 szkół w całym kraju, aby kompleksowo szkolić tych, którzy profesjonalną karierę fachowca budowlanego mają dopiero przed sobą. Poza zajęciami teoretycznymi uczniowie mają okazję przetestować produkty ATLASA w praktyce.

Przez sześć lat trwania programu przeprowadziliśmy ponad 380 szkoleń dla młodzieży i nauczycieli. Jak dotąd, ze szkoleń ATLASA skorzystało ponad 12 000 uczniów! W tym czasie przekazaliśmy szkołom produkty niezbędne do praktycznej nauki zawodu o wartości ponad 500 000 zł

Zajęcia prowadzą nasi doświadczeni Szkoleniowcy. Do udziału w warsztatach zapraszamy również nauczycieli z placówek, którzy chcą być na bieżąco z osiągnięciami w budownictwie.

Do tej pory na naszym poligonie w Zgierzu odbyło się pięć szkoleń specjalistycznych dla nauczycieli (Taras, ETICS, Prace glazurnicze w łazience, Podkłady i posadzki, Wykończenia wnętrz), które połączyliśmy ze zwiedzaniem naszej fabryki oraz ćwiczeniami praktycznymi, w których uczestniczyło 150 pedagogów.

W październiku 2019 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała w Toruniu uroczystą galę kończącą V edycję konkursu „Pracodawca Jutra”. Laureatami zostają firmy, które w wyróżniający się sposób wspierają rozwój kompetencji pracowników oraz z sukcesem realizują inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją, dbając o proces kształcenia uczniów i studentów. Wśród przyznanych nagród pojawiły się wyróżnienia sektorowe, a jedną z uhonorowanych firm w sektorze budownictwa został wówczas ATLAS. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości doceniła wieloletni program edukacyjny obejmujący współpracę ze szkołami kształcącymi przyszłych fachowców. Wyróżnienie odebrała Monika Wołkanin z Działu Szkoleń, która jest liderem projektu współpracy ze szkołami budowlanymi.


Przy okazji warto dodać, że otrzymane od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wyróżnienie „Pracodawca Jutra” to kolejna już nagroda przyznana ATLASOWI za wspieranie zawodowej oświaty. W marcu 2016 roku Prezydent Miasta Łodzi wspólnie z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uhonorował ATLASA jako pracodawcę kreującego i wspierającego edukację w skali kraju nagrodą specjalną w V edycji konkursu „Łódzkie Łabędzie”.

Obecnie trwają prace nad „nowym otwarciem” programu. Nie zwalniamy tempa! W roku szkolnym 2021/2022 zamierzamy:

  • wprowadzić nowe szkolenia specjalistyczne z warsztatami dla uczniów
  • wdrożyć nowe prezentacje ukierunkowane na konkretne grupy produktów

Galeria zdjęć