Infolinia

Aktualności

05/10/2015
/
CSR

ATLAS ćwiczeń i komiksów

Miniony weekend upłynął w Łodzi pod znakiem 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, sponsorowanego przez nas od kilku lat. Nasi reprezentanci byli obecni także w Lesie Łagiewnickim w ramach niedzielnego biegu „Prześcignąć Raka”, propagującego aktywność fizyczną i profilaktykę związaną z chorobami nowotworowymi.

 

26. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, trwający w dniach 3-4 października, zgromadził w Atlas Arenie największą dotychczas liczbę odwiedzających. Oprócz atrakcji przygotowanych stricte dla sympatyków rysowanych opowieści, którzy mogli m.in. spotkać się z twórcami komiksów i oddać się lekturze ulubionych albumów, w trakcie MFKiG 2015 odbyły się również Finały ESL Mistrzostw Polski w grach „League of Legends” oraz „Counter-Strike: Global Offensive”. Tym zaś, którzy do ATLAS Areny wybrali się na „łowy koneserów” po niezliczone najnowsze wydania, kolekcjonerskie albumy i archiwalia oraz rozmaitej maści gadżety, transport ułatwiały nasze „Wszech(po)mocne” torby festiwalowe. Wydarzenie było także okazją do wyróżnienia osób czynnie aktywnych na scenie komiksowej. Statuetkę za pierwsze miejsce w kategorii „krótka forma komiksowa” wręczył w towarzystwie Atlasowych bocianów Wiceprezes ds. Rozwoju Grupy Atlas, Jacek Michalak. Zwycięzcami okazali się Tomasz Kontny (scenarzysta) i Artur Chochowski (grafik), autorzy pracy pt. „Końca nie widać”.

Niedzielny bieg „Prześcignąć Raka” w Lesie Łagiewnickim, przyciągnął członków naszej drużyny ATLAS Running Team, słynącej nie tylko ze sportowego ducha, ale i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dorośli miłośnicy biegów oddali się swojej pasji na dystansie 5,4 km (był też możliwy przemarsz – 1,5 km), ci młodsi biegli na trasie o długości 400 m i około 1 km. Wydarzenie, zorganizowane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Akademią Sport i Zdrowie, miało na celu popularyzację aktywności fizycznej w województwie łódzkim oraz szerzenie wiedzy na temat profilaktyki i walki z chorobami nowotworowymi. Zebrane podczas wydarzenia środki zostaną wykorzystane do utworzenia przytulnej poczekalni w łódzkim szpitalu dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi i oczekującymi na radioterapię. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a biegacze – medal i dyplom. Zwycięzcom wręczono dodatkowo puchary i nagrody-niespodzianki.