Infolinia

Aktualności

15/06/2015
/
CSR

ATLAS Racketlon Cup 2015, czyli serwy pełne emocji już za nami!

 

ATLAS Racketlon Cup 2015 to trzeci w tym roku turniej cyklu RACKETLON SUPER POLISH TOUR 2015. Rozgrywki odbywające się w dniach 13-14 czerwca w Stacji Nowa Gdynia zgromadziły racketlonową czołówkę Polski.

36 zawodników z całego kraju stawiło się na kortach w Stacji Nowa Gdynia, by do późnego wieczora toczyć grę o puchar w dziedzinie łączącej cztery sporty rakietowe: tenis, tenis stołowy, badminton i squash. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach. W kategorii A startowali gracze notowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona, w kategorii C powitano zaś zawodników stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu. Swoich sił spróbowali także zawodnicy startujący w kategoriach 45+ oraz Gra Podwójna Open.

Wysoki poziom uczestników podgrzewał emocje podczas potyczek rozgrywanych w czterech setach, których kolejność wyznaczała wielkość rakiety: od najmniejszej do największej. Miłą niespodzianką dla zawodników była wizyta para badmintonisty Bartłomieja Mroza, który niedawno dołączył do grona sportowców sponsorowanych przez ATLAS. Napięcie opadało dopiero po wieczornych rozgrywkach finałowych, uwieńczonych dekoracją medalową i wręczeniem pucharów. Zawodnicy mieli szansę zrelaksować się i zregenerować siły przy wspólnym grillowaniu i losowaniu atrakcyjnych nagród. 

Za sprawą ATLAS Racketlon Cup sporty rakietowe (tenis, tenis stołowy, badminton i squash), powróciły po kilku latach przerwy do Stacji Nowa Gdynia, która była organizatorem pierwszych polskich mistrzostw w racketlonie w 2004 r.

ATLAS Racketlon Cup nie był jedynym turniejem, jaki w tym czasie rozgrywano w Stacji Nowa Gdynia. Szesnastu zawodników wzięło udział w rozgrywkach Masters kończących cykl Bad Grand Slam, złożony z czterech turniejów badmintona.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy odważyli się stanąć w turniejowe szranki.
Życzymy utrzymania dobrej kondycji i dużo pozytywnych, sportowych emocji w kolejnych rozgrywkach.  

Pełna lista zwycięzców obydwu turniejów dostępne są na stronie http://www.nowa-gdynia.pl/centrum_sportu.