Infolinia

Aktualności

03/06/2015
/
CSR

Dwa medale dla Bartka Mroza

Bartłomiej Mróz, czołowy polski para-badmintonista występujący w barwach ATLASA, zakończył turniej China Para-Badminton International z dwoma medalami. Zawody w Pekinie zaowocowały srebrem w singlu oraz brązem w deblu. 

 

Bartłomiej Mróz w zawrotnym tempie zapełnia swoją karierę sportową prestiżowymi osiągnięciami, zarówno podczas zawodów dla osób niepełnosprawnych, jak i regularnych imprez badmintonowych. Turniej China Para-Badminton International jest uznawany za jeden z bardziej znaczących dla para-badmintonistów. W drodze do finału w grze pojedynczej Bartek Mróz wygrał wszystkie starcia tracąc jedynie jednego seta w meczu grupowym. W finale sportowiec spotkał się z Malezyjczykiem Liek Hou Cheah – po emocjonującej walce, zakończonej wynikiem 0:2, Bartek zajął drugą pozycję na podium.

W grze podwójnej partnerem Bartłomieja Mroza był Francuz Colin Kerouanton. Grą w deblu wywalczyli brązowy medal. W meczu o pierwsze miejsce w grupie, zmierzyli się z chińską parą Kunxiong Chen i Peqiang Zhu, przegrywając 1:2. O trzecim miejscu na podium zadecydował półfinałowy mecz z malezyjskim zespołem, który tworzyli Hairol Fozi Saaba i Liek Hou Cheah.

Turniej w Chinach był jednym z etapów przygotowań do wrześniowych Mistrzostw Świata w Stoke Mandeville w Anglii. Zanim nasz zawodnik podejmie wyzwanie o tytuł mistrza świata, czekają go zmagania w Irlandii pod koniec czerwca oraz w sierpniu w Indonezji.