Infolinia

Aktualności

23/11/2020
/

Egzamin z jakości na megagłębokości.

Sprawdziliśmy najgłębszy basen europy!

 

Mamy to! Zlokalizowany w Mszczonowie k. Warszawy najgłębszy nurkowy basen europy Deepspot jest gotowy do użytku. Dlaczego o tym piszemy? Bo jako firma mieliśmy w tym spory udział. Dostarczyliśmy świetne jakościowo produkty, zadbaliśmy o perfekcyjne ich zastosowanie. A na koniec jeszcze dokonaliśmy niecodziennej inspekcji – na dno basenu zeszło trzech nurków ATLAS TEAM, aby ostatecznie sprawdzić jakość wykonanych prac.

 

W pierwszym tygodniu listopada zakończyły się prace budowlane w Deepspot – najgłębszym nurkowym basenie europy. Tym samym był to moment ostatniej inspekcji kontrolnej ekspertów technicznych ATLAS, której celem było sprawdzenie jakości wykonanych prac w niemal wszystkich przestrzeniach basenu. Do jej przeprowadzenia został poproszony ATLAS TEAM – Jakub Wietrzny, Tomasz Rusiński i Janusz Lis, którzy na co dzień są także nurkami. Aż trzy zejścia pod wodę, w tym to na rekordową głębokość aż 45,4 m, pozwoliły ocenić poprawność zrealizowanych prac. I to, jak nasze produkty poradziły sobie w ekstremalnych warunkach!

Poniżej krótka relacja zdjęciowa z podwodnego świata Deepspota.

ATLAS Deepspot Mszczonów

ATLAS Deepspot Mszczonów

 

ATLAS Deepspot Mszczonów

Produkt i kontrola

Hydroizolacje (m.in. Woder Duo, Woder Duo Express), kleje do okładzin ceramicznych (Plus, Geoflex Expres), zaprawy wyrównujące czy fugi (Fuga Ceramiczna) spełnić musiały wyśrubowane wymagania, pozwalające na zastosowanie w tego typu obiektach. Także ich właściwości musiały być odpowiednie, aby nie doszło do żadnej usterki – teraz i w przyszłości, gdyż naprawa w warunkach napełnionej aż 8 000 m3 wody niecki nie jest możliwa bez spuszczenia wody.

 – Przez ponad 50 tygodni byliśmy obecni na budowie największego basenu nurkowego na świecie. Początkowe prace przebiegały niemal pod gołym niebem, gdyż obiekt nie był jeszcze zadaszony, dlatego tak ważny był dobór odpowiednich produktów, ale także systematyczna i bardzo wnikliwa kontrola jakości prac prowadzonych w ekstremalnych warunkach – mówi dr inż. Mariusz Garecki, dyrektor ds. rozwoju produktów i szkoleń w Grupie ATLAS. By mieć pewność, że wszystko zrealizowane jest zgodnie z planem i sztuką budowlaną na dno basenu, na głębokość aż 45,4 metra, zeszło trzech nurków, pracowników naszej firmy, którzy sprawdzili także efektywność prac w podwodnych jaskiniach czy na samym dnie basenu. Dziś basen jest już w całości wypełniony wodą i czeka na oficjalne otwarcie.

 

ATLAS Deepspot Mszczonów

ATLAS Deepspot Mszczonów

ATLAS Deepspot Mszczonów

Inwestor i My

Inwestor i pomysłodawca Michał Braszczyński, prezes Aerotunel Sp. z o.o. przyznaje, że o inwestycji myślał od dawna. Wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego finansowania oraz firmy, która będzie nadzorować prace i dostarczy wysokiej jakości produktów.

 – Wykonanie tak zaawansowanego inżynieryjnie obiektu nie byłoby możliwe bez zapewnienia optymalnego finansowania inwestycji ze strony banków i znalezienia odpowiedniego generalnego wykonawcy i poszczególnych ekip. Rozmawialiśmy także z wieloma producentami materiałów budowlanych i chemii budowlanej.  Zależało nam przede wszystkim na wsparciu technologicznym, doradztwu: na rozumieniu naszych problemów, złożoności zazębiających się frontów robót i niemal błyskawicznej reakcji i ich rozwiązaniu. ATLAS spełnił nasze oczekiwania – dodaje prezes Braszczyński.

W basenie Deepspot  nurkowanie mogą ćwiczyć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy mają umiarkowaną sprawność fizyczną i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tego typu sportów.

ATLAS Deepspot Mszczonów

ATLAS Deepspot Mszczonów

A tak przedstawia się Deepspot w liczbach:

 • Głębokość maksymalna – 45,4 m
 • Wysokość tuby – 25 m
 • Objętość – 8 000 m3 wody
 • Powierzchnia ułożonych okładzin ceramicznych – 8 500 m2
 • Wykorzystane produkty (wybrane):
  • hydroizolacje ATLAS Woder Duo i Woder Express – ponad 28 ton
  • kleje ATLAS Geoflex Express, Geoflex, Plus – ponad 41 ton
  • fuga: ATLAS Fuga Ceramiczna – ponad 800 kg