Infolinia

Aktualności

29/06/2015
/
CSR

Mistrzowski weekend zawodników ATLASA

Ostatni weekend dostarczył wielu pozytywnych emocji związanych ze zwycięstwami zawodników ATLASA. Paweł Tarnowski w sycylijskim Mondello uzyskał prestiżowy tytuł Mistrza Europy w olimpijskiej klasie RS:X. W równie mistrzowskim stylu poradził sobie Bartłomiej Mróz, kończąc turniej Carlton Irish Para-Badminton International z podwójnym złotem.

Sycylijskie zawody o tytuł Mistrza Europy trwały od poniedziałku do soboty. Paweł Tarnowski do medalowego wyścigu startował z pozycji lidera w klasyfikacji generalnej i zakończył go na piątej pozycji. Zagwarantowało mu to najwyższe miejsce na podium. Największy rywal polskiego zawodnika, Holender Dorian van Rijsselberge, był ósmy i zdobył srebro. Ostatnie miejsce na podium utrzymał Francuz Louis Giard, zajmując w sobotnim wyścigu szóstą lokatę.

Pierwszy z sobotnich wyścigów nie zwiastował Pawłowi Tarnowskiemu szczęśliwej passy. Na starcie doszło do kolizji między nim, a Izraelczykiem Shaharem Zubarim. Wpłynęło to na finisz Tarnowskiego, który uplasował się na 24 pozycji, jednak po uznanym proteście (wina leżała po stronie reprezentanta Izraela), polskiemu zawodnikowi dopisano pierwsze miejsce. Dwa kolejne wyścigi Tarnowski wygrał na pierwszej lokacie bez podobnych utrudnień, z czego ostatni z diametralną przewagą nad resztą zawodników.

Na mecie Paweł Tarnowski nie krył emocji i satysfakcji z efektów swoich starań. Na uwagę zasługują również wyniki innych polskich zawodników. Piotr Myszka zajął trzecie miejsce na podium w wyścigu medalowym (tym samym plasując się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej), a Małgorzata Białecka srebro w klasyfikacji kobiet (linię mety podczas sobotniego finału przepłynęła jako piąta). Następne duże wyzwanie przed polskimi żeglarzami to regaty przedolimpijskie w Rio de Janeiro.

Kolejnym sukcesem minionego weekendu jest podwójne złoto Bartłomieja Mroza w turnieju Carlton Irish Para-Badminton International. Zawodnik wywalczył w Dublinie złoty medal w singlu, wygrywając ze znaczną przewagą we wszystkich pojedynkach prowadzących do finału. Rywalem Bartka w ostatnim, finałowym meczu rywalizacji pojedynczej był Wei Ming Tay, zawodnik z Singapuru. Mróz pokonał go z wynikiem 23-21, 23-21.

Dużej dawki emocji dostarczyły także pojedynki w deblu. Duet Bartłomiej Mróz i Ilker Tuzcu w finale spotkali się z Francuzem Colinem Kerouantonem i Wei Ming Tay z Singapuru. Wszyscy zawodnicy prowadzili zaciętą walkę, kończąc pojedynek dopiero w trzecim secie. Ostatecznie mistrzami okazał się duet z Bartkiem Mrozem, kończąc spotkanie wynikiem 21-18, 21-23, 22-20.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom medali wywalczonych w pięknym, mistrzowskim stylu!