29/09/2014
/
CSR

Paweł Tarnowski Mistrzem Polski

W weekend 27-28 września zakończyły się w Gdańsku Mistrzostwa Polski w Windsurfingu. Nasz sportowiec Paweł Tarnowski został dwukrotnym złotym medalistą, uzyskując tytuł Mistrza Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodzieżowe. Swoje gdańskie występy Paweł Tarnowski podsumował tak:

Wczoraj zostałem Mistrzem Polski!!! Bardzo się cieszę. To duży sukces, który w stu procentach poprawił mi humor na koniec sezonu. Udało mi się wygrać z Przemysławem Miarczyńskim, świeżo upieczonym Wicemistrzem Świata z hiszpańskiego Santander. Ja z Mistrzostw Świata wróciłem z lekkim niedosytem. Teraz sezon zakończyłem z pełnym smakiem 😉

Udało mi się również zdobyć złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. To bardzo miłe uczucie, wracać do domu z dwoma złotymi medalami na szyi, tym bardziej, że jako młodzieżowiec wygrałem kategorię seniorów!

Zawody odbyły się w Górkach Zachodnich (Gdańsk) w dniach 25-28 września. Odbyło się dziesięć wyścigów w zmiennym wietrze. Dominował raczej silny wiatr i właśnie takie warunki preferuję. Od samego początku prowadziłem zaciętą walkę z Przemkiem Miarczyńskim. Walczyliśmy wyścig za wyścig. Przemek wygrał cztery wyścigi, ja trzy jednak wygrany przeze mnie niedzielny wyścig medalowy dał mi awans na pierwsze miejsce. Udało się!!! Tak jest 🙂

Mistrzostwa Polski były oficjalnie naszą ostatnią imprezą w tym sezonie, ale nie wykluczone, że za miesiąc wezmę udział w Finale Pucharu Świata ISAF w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W każdym razie czas szykować formę już na sezon 2015, który będzie ważnym rokiem w mojej karierze. W przyszłym roku powalczę o kwalifikacje krajowe do Letnich Igrzysk Olimpijskich które odbędą się w 2016 roku w Rio de Janeiro. Nie będzie łatwo, ale jestem dobrej myśli 🙂

Podium Mistrzostw Polski Seniorów (1. Paweł Tarnowski 2. Przemysław Miarczyński 3. Piotr Nowacki)