Infolinia

Aktualności

24/10/2014
/
CSR

Paweł Tarnowski na fali w walce z żywiołem… i na podium!


Zdjęcie: Przemysław Dolny

 Gdy nadchodzi sztorm i większość z ludzi ogranicza się jedynie do spaceru po plaży, oni wyruszają na podbój fal! W minionym tygodniu rozegrały się Mistrzostwa Polski w WAVE – skokach i jeździe na fali. Wśród medalistów Wavecamp Pro 2014, pierwszych zawodach tej rangi w Polsce, znalazł się nasz windsurfer, Paweł Tarnowski.

Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu wykorzystało sztormowe warunki w okolicach Ustki, zapowiadane wcześniej na przełom września i października. Zawodnicy, który pojawili się na eliminacjach do zawodów reprezentowali bardzo wysoki poziom, a trudne warunki wymagały od uczestników imprezy umiejętności nie tylko okiełznania wyjątkowo kapryśnego wiatru i fal pod kątem ewolucji, ale również powtórzenia prezentowanych akrobacji.

Paweł Tarnowski, od 4 lat pływający „pod banderą” ATLASA, pomyślnie przeszedł początkowe rundy, ćwierć- i półfinał. W finałowym etapie, gdzie jury brało pod uwagę dwie jazdy na fali i jeden skok, nasz windsurfer, mimo słabnącego wiatru, zaprezentował m.in. pięknego frontloopa, dzięki któremu zdobył trzecie miejsce i brązowy medal. Potwierdził tym samym swoje mistrzowskie umiejętności i uniwersalność.

Na co dzień startuję w wyścigach w windsurfingu olimpijskim, a w WAVE pływam jedynie w wolnej chwili i gdy nastaną odpowiednie warunki – mówi Paweł Tarnowski. – Start w Mistrzostwach Polski 2014 był moim pierwszym w tej kategorii, więc tym bardziej cieszę się ze zdobytego medalu, zwłaszcza, że poziom zawodów był naprawdę wysoki.