21/07/2010
/
CSR

Paweł Tarnowski – Z wiatrem w zawody

16-latek z Sopotu szybko wywalczył sobie miejsce w czołówce, choć pogoda mu nie sprzyjała. – Po bardzo trudnych pierwszych dniach regat, kiedy praktycznie nie było wiatru, Pawłowi udało się utrzymać pozycję w pierwszej piątce, co było nie lada wyczynem. Zawodnicy z Izraela i z Hiszpanii są od niego lżejsi o przeszło 11 kg, a to przy bezwietrznej pogodzie ma olbrzymie znaczenie – mówi z satysfakcją jego ojciec, Jacek Tarnowski.
Gdy na dwa dni przed końcem regat powiało, Paweł wygrał wszystkie wyścigi. Pan Jacek nie ma wątpliwości: jeszcze dzień takiej pogody i byłoby złoto! Ale i tak to wielki sukces, zresztą nie pierwszy w dorobku młodego windsurfera. Pod koniec czerwca wygrał 4-dniowe Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego na wodach Zatoki Puckiej. Teraz przygotowuje się do dalszych zmagań. W październiku czekają go kolejne Mistrzostwa Świata.

Juniorów z Polski startowało w Turcji dwoje. Wypadli wspaniale. 17-letnia Kamila Smektała wywalczyła złoto w kategorii kobiet. Obojgu gorąco gratulujemy!