Infolinia

Aktualności

01/06/2015
/
CSR

Zwycięstwo Pawła Tarnowskiego w Medemblik

Tegoroczne zmagania w Pucharze Europy zaowocowały zwycięskimi medalami dla polskich zawodników windsurfingowych. Prestiżowe zawody Delta Lloyd Regatta Paweł Tarnowski zakończył zdobyciem złotego krążka. Tym samym już trzeci raz z rzędu ukończył regaty w holenderskim Medemblik na pierwszej pozycji. 

Paweł Tarnowski utrzymał pozycję lidera w windsurfingowej klasie olimpijskiej RS:X. Do decydującego wyścigu przystąpił z pierwszej pozycji. W trakcie finału kilkukrotnie zmieniał swoją lokatę w klasyfikacji generalnej, ciągle utrzymując dynamiczne tempo wyścigu, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej wyprzedził drugiego pretendenta do zwycięstwa, lidera gospodarzy – Kirana Badloe. Trzecie miejsce na podium zajął Tom Squires.

Złoto w klasie RS:X zdobyła także Maja Dziarnowska, z kilkunastopunktową przewagą nad Zofią Klepacką, która wywalczyła srebro. Polscy zawodnicy zdobyli miejsca na podium również w klasie 470: z brązowymi medalami wróciły Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. W klasie Laser, Kacper Ziemiński ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji.

20 czerwca to data kolejnego wyzwania dla polskich zawodników. Wtedy rozpoczną rywalizację podczas Mistrzostw Europy na Sycylii. Przygotowania do czerwcowych regat polska kadra z Pawłem Tarnowskim na czele już teraz traktuje priorytetowo, intensywnie koncentrując się na treningach.