Infolinia

Aktualności

25/11/2014
/
CSR

Grupa ATLAS Liderem Filantropii 2014

Grupa ATLAS już po raz trzeci z rzędu została uhonorowana tytułem Lidera Filantropii. W 2013 r. największy Polski producent chemii budowlanej przeznaczył na cele dobroczynne ponad 5% dochodów – najwięcej spośród polskich przedsiębiorstw.

Organizatorem konkursu Liderzy Filantropii jest Forum Darczyńców w Polsce. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 20 listopada, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem wydarzenia jest ukazanie rozmiarów działalności dobroczynnej polskich przedsiębiorstw oraz upowszechnianie idei społecznego zaangażowania biznesu. W tegorocznej edycji wzięło udział łącznie 35 firm, spośród których 23 działają na skalę międzynarodową.

Grupa ATLAS już po raz trzeci z rzędu okazała się najbardziej hojnym polskim przedsiębiorstwem w kategorii „firma, która w minionym roku na cele społeczne przekazała największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem”. O przewadze ATLAS świadczy fakt, że dla 10-ciu najlepszych polskich przedsiębiorstw w tej kategorii, średni procent dochodów przeznaczanych w roku 2013 na cele społeczne wyniósł 1,86%, podczas, gdy w przypadku Grupy ATLAS odsetek ten wyniósł aż 5,06%.

Ogromnie cieszymy się z kolejnego już tytułu Lidera Filantropii. Dobroczynność i społeczne zaangażowanie jest od początku istnienia ATLAS trwałym elementem naszej działalności, zwłaszcza po powołaniu do życia Fundacji Dobroczynności ATLAS – mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy ATLAS. – Jeśli, zgodnie z podanymi przez Forum Darczyńców danymi, na uznawanym za wzorcowy i dojrzały gospodarczo rynku amerykańskim, średnia procentowa dobroczynność firm osiąga poziom 1,8% dochodów, to średni wynik przedsiębiorstw polskich na poziomie 1,86% już jest bardzo dobry, a z osiągniętego przez Grupę ATLAS wyniku ponad 5% możemy być naprawdę dumni. Poza działaniami, które uwzględniane są w rankingu Forum Darczyńców, prowadzimy też wiele innych prospołecznych działań, niejako poza rankingowym afiszem. Tak zresztą postępuje bardzo wiele polskich przedsiębiorstw i to stanowi o wielkiej sile, o ogromnym dobroczynnym potencjale polskiego biznesu.

Grupa ATLAS od zawsze przykładała ogromną wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu. W 1996 r. firma założyła Fundację Dobroczynności ATLAS, której celem jest wsparcie finansowe osób potrzebujących – najczęściej przewlekle chorych, którzy nie są w stanie samodzielnie finansować leczenia.
W trakcie swojej działalności Fundacja przekazała na działania pomocowe prawie 58 mln zł.

Oprócz pomocy potrzebującym, firma ATLAS angażuje się także w inne działania z zakresu CSR, w tym m.in. mecenat sztuki i kultury, sponsoring sportowy czy stosowanie proekologicznych rozwiązań na każdym etapie życia i tworzenia produktów. Więcej informacji na temat odpowiedzialności społecznej Grupy ATLAS można znaleźć na stronie ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA.