Infolinia

Aktualności

21/05/2015
/
CSR

Para-badmintonista Bartłomiej Mróz serwuje z ATLASEM

ATLAS został jednym ze sponsorów Bartłomieja Mroza, para-badmintonisty z Kędzierzyna-Koźla.  Imponujący swoją budującą postawą prawdziwego sportowca, Bartek promuje dyscyplinę wśród osób niepełnosprawnych i dumnie reprezentuje Polskę za granicą. Kontrakt został wstępnie zawarty do końca 2015 roku.

W ramach umowy, Bartek będzie występował podczas meczów w koszulce z naszym logo, znajdującym się na plecach oraz jednym z rękawów. Logotyp ATLAS znajdzie się także na stronie internetowej Klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle oraz wszelkich materiałach związanych z zawodnikiem i jego startami. Rozpoczęta współpraca to jeden z elementów długofalowego wsparcia ATLASA dla polskich sportowców reprezentujących różne dyscypliny i współtworzących profesjonalny wizerunek na arenie międzynarodowej – także tych, którzy odnoszą sukcesy mimo trudności losu, pokazując prawdziwie budującego sportowego ducha. 

Bartłomiej Mróz zaimponował nam swoją postawą, wyjątkowym hartem ducha, którego mogłoby mu pozazdrościć wielu z nas, a także niebywałą radością z uprawiania sportu oraz samodzielnością. Podziwiamy także jego determinację w propagowaniu para-badmintona wśród niepełnosprawnych – mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy ATLAS.

Bartek Mróz, od urodzenia niemający prawego przedramienia, rozpoczął przygodę z badmintonem w grudniu 2005 roku, od pierwszych treningów grając z pełnosprawnymi zawodnikami. Jako pierwszy Polak wystartował w zawodach rangi mistrzowskiej w para-badmintonie. Wielokrotnie stawał na podium zarówno w singlu, jak i w deblu, podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 2013 roku i Mistrzostw Europy w 2014 roku w Hiszpanii. Bartek jest  propagatorem badmintona w szkołach wśród dzieci i młodzieży, a także para-badmintona wśród osób niepełnosprawnych. Mistrzowskie osiągnięcia i doskonała technika sprawiły, że od blisko dwóch lat pracuje jako instruktor.

Para-badminton jest całym moim życiem, ale jako dyscyplina sportowa jest także swego rodzaju uniwersalnym językiem, esperanto, którym mogę pokazać ludziom, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w osiąganiu sukcesu czy dążeniu do szczęścia – mówi Bartłomiej Mróz. – Starty i zwycięstwa oczywiście przynoszą ogromną radość i satysfakcję, ale liczy się dla mnie przede wszystkim fakt, że są przekuwane na obalenie stereotypów i zachęcenie innych niepełnosprawnych do spełniania swoich marzeń oraz aktywności fizycznej. Wierzę, że dzięki wsparciu od Grupy ATLAS będę mógł zdziałać na tym polu jeszcze więcej.

Jako że badminton został włączony do programu Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku, zawodnik ma szansę zaprezentować dyscyplinę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w przyszłym roku. W najbliższym okresie dwudziestojednolatek wystartuje w Pekinie (China Para-Badminton International, 27-31.05), w Dublinie (Irish Para-Badminton International) oraz w Solo (2nd Indonesia Para-Badminton International). Oprócz badmintona, Bartłomiej Mróz lubi piłkę nożną oraz biegi.